Meditace setkání se smrtí

& puštění strachu z ní

Pro všechny, kteří se chtějí blíže setkat se smrtí, potkat se s tím, co se děje "na druhé straně", zapracovat na svém strachu ze smrti, a získat tím ohromnou sílu pro svůj život TEĎ ♡.

O strachu ze smrti

Pokud jsme se strachem ze smrti ještě nějak hlouběji nepracovali nebo nemáme nějaký zásadní spirituální prožitek, který by jej pomohl rozpustit, velmi pravděpodobně je ukrytý hluboko uvnitř nás a ovlivňuje způsob, jakým žijeme náš život. 

Ano, čtete dobře, smrt - strach ze smrti - zásadně ovlivňuje náš život. To, jak ho žijeme, jaká rozhodnutí děláme, jak přemýšlíme, co prožíváme, a to ve všech oblastech a tématech. 

Proto je srovnání se se smrtí a "smrt zaživa" technikou, která se provádí napříč mnoha duchovními praxemi a směry. Srovnání se se smrtí, s vlastní smrtelností, znamená i srovnání se se životem, protože smrt je pouze transformace = změna.

A co jiného je život? Život je přeci změna. Když máme v hloubce strach z té nejzákladnější změny - smrti, nemůžeme se plně otevřít ani ostatním změnám = životu.

Přijetí smrti nám může pomoct žít svobodněji, radostněji, položit se do života s větší důvěrou, přijetím, uvolněním touhy po kontrole a uměním nechat věci více plynout a méně tlačit, být spontánní, být vevnitř měcí a ne zatuhlí, a otevřít více své srdce. Mít rád více život i sebe sama.

Přijetí smrti nám může pomoct méně se strachovat o to, jak a kdy umřeme, jak a kdy umřou naši blízcí, a plně si užívat přítomného okamžiku. A na základě toho změnit směr svého života, přestat ho žít ze strachu někde v koutě, ale začít ho žít naplno. Změnit rozhodnutí, která děláme, mít odvahu nastavit si hranice, odložit roli oběti, dávat se na první místo, pustit se za tím, po čem naše srdce touží a spousta dalšího.

Může nám to pomoci pochopit a i za života zažít, co se děje po smrti a jaké to tam je ♡. A pokud někdo z vašich blízkých už zemřel, můžete poznat, co zažíval, v jakém prostoru se nachází a dokonce se s ním setkat.

Techniky meditace smrti a znovuzrození

Existuje více způsobů, jak si přijetím smrti projít. Některé meditace se soustředí pouze na fázi smrti, některé více na fázi vlastního pohřbu, některé zahrnují i fázi znovuzrození - tu jsem připravila já.

Někdo doporučuje meditaci dělat pravidelně jednou za čas, někdo jen v případě potřeby (třeba dvakrát třikrát za život, když cítíme, že je to třeba).

Existuje také technika, při které tuto meditaci smrti a znovuzrození můžeme dělat 7 (až 21 dnů) po sobě, a to tak, že vždy večer prožijeme meditaci do fáze smrti, a ráno hned po probuzení jako první věc ještě v posteli procházíme meditací ve fázi znovuzrození - každý večer tak umíráme a ráno se znovu rodíme.

Já doporučuju řídit se sebou - každý z nás je individualita a naše životy, myšlenky, vzorce, i duchovní naladění je úplně jiné, proto nejsem zastáncem přesných postupů ani doporučení. Jsem za, abycho každý více posilovali důvěru v sebe, ve vlastní vedení, v to, jak a co cítíme pro sebe jako vhodné a nebáli se to kdykoli změnit, pokud to tak budeme cítit.

Jak se dělá meditace smrti a znovuzrození a DOPORUČENÍ

Pokud trpíte úzkostmi, depresemi, panickými atakami nebo jakýmikoli psychickými poruchami, doporučuju tuto meditaci nedělat o samotě, ale pokud vás láká a chcete ji i tak zkusit, tak pak po konzultaci a pod vedením zkušeného terapeuta.

Zároveň, pokud ji děláte sami doma a začlo by vám být nekomfortně, šla by na vás nějaká panika, úzkost, intenzivní pocit a bylo by to na vás už moc, ukončete ji, můžete ji vypnout a nepokračovat, nechejte se řídit sebou a netlačte na sebe.

Pokud jste těhotné, nechávám volbu znovu na vás, řiďte se sebou a svým miminkem - mám kamarádky, které prošly silnými duchovními prožitky, výstupy s těla, ceremoniemi s nejsilnějšími přírodními medicínami i v pokročilých fázích těhotenství, a nestalo se nic jim ani miminku. Pokud cítíte strach, nejistotu, vyprdněte se na to a udělejte si meditaci např. až se miminko narodí.

Tipy k meditaci smrti a znovuzrození

Udějte si teplo

Doporučuju si k meditaci udělat v místnosti příjemné teplo, přiobléct se, popřípadě se přikrýt.
Meditace je vhodná dělat v leže.

Nepoužívejte vůně

Za sebe doporučuju nepoužívat u ní vůně (vonné tyčinky, esenciální oleje), čich je něco, co nás vtělesňuje a umocňuje vnímání fyzického těla, a o to u téhle meditace nejde, naopak.

Buďte sami

Doporučuju meditaci také dělat o samotě v pokoji (např. ne dva lidé meditující vedle sebe), vhodnější je mít klid, tichou místnost a samotu - nic nás nevyrušuje a snáze se dostaneme hlouběji. Můžete si zvuk meditace pustit přímo do sluchátek.

Připravte si tužku

Můžete si připravit papír a tužku, po ukončení meditace si možná budete chtít něco zapsat.

Vezměte si talisman

K meditaci si můžete vzít svůj talisman, krystaly, a zejména poprosit o přítomnost a asistenci své duchovní průvodce - stačí je vnitřně poprosit, ať už je vnímáme nebo ne, vždy jsou s námi a mohou nám pomoci náš prožitek umocnit.

Prožijte emoce

Dovolujte si při meditaci prožít všechny emoce - plakat, smát se, křičet, klepat se... vše je v pořádku. 

Objednávka

Meditaci smrti a znovuzrození si ve formátu MP3 můžete zakoupit vyplněním objednávky níže. 

MEDITACE má cca 30 min.

Odkaz na stažení vám přijde do emailu, pokud nepřichází, chvilku posečkejte, někdy to trvá i pár minut.