Meditace smrti a znovuzrození

O STRACHU ZE SMRTI
Nedávno jsem si pro sebe měla potřebu udělat meditaci smrti a znovuzrození a pak se rozhodla nahrát ji a zpřístupnit ji i vám, koho láká a cítí, že by jí chtěl projít ♡. Pár úvodních slov k meditaci smrti a znovuzrození najdete ve videu na IGTV na mém Instagramu, připisuju je i tady.

Pokud jsme se strachem ze smrti ještě nějak hlouběji nepracovali nebo nemáme nějaký zásadní spirituální prožitek, který by jej pomohl rozpustit, velmi pravděpodobně je ukrytý hluboko uvnitř nás a ovlivňuje způsob, jakým žijeme náš život. Proto je srovnání se se smrtí a "smrt zaživa" technikou, která se provádí napříč mnoha duchovními praxemi a směry. Srovnání se se smrtí, s vlastní smrtelností, znamená i srovnání se se životem, protože smrt je pouze transformace - změna. A co jiného je život? Život je přeci změna. Když máme v hloubce strach z té nejzákladnější změny - smrti, nemůžeme se plně otevřít ani ostatním změnám = životu.

Úplné přijetí smrti nám může pomoct žít svobodněji, radostněji, položit se do života s větší důvěrou, přijetím, uvolněním touhy po kontrole a uměním nechat věci více plynout a méně tlačit, být spontánní, být vevnitř měcí a ne zatuhlí, a otevřít více své srdce. Přijetí smrti nám může pomoct méně se strachovat o to, jak a kdy umřeme, jak a kdy umřou naši blízcí, a plně si užívat přítomného okamžiku. Může nám to pomoci pochopit a i za života zažít, co se děje po smrti a jaké to tam je ♡.

TECHNIKY MEDITACE SMRTI A ZNOVUZROZENÍ
Existuje více způsobů, jak si přijetím smrti projít. Některé meditace se soustředí pouze na fázi smrti, některé více na fázi vlastního pohřbu, některé zahrnují i fázi znovuzrození - tu jsem připravila já. Někdo doporučuje meditaci dělat pravidelně jednou za čas, někdo jen v případě potřeby (třeba dvakrát třikrát za život, když cítíme, že je to třeba). Existuje také technika, při které tuto meditaci smrti a znovuzrození můžeme dělat 7 (až 21 dnů) po sobě, a to tak, že vždy večer prožijeme meditaci do fáze smrti, a ráno hned po probuzení jako první věc ještě v posteli procházíme meditací ve fázi znovuzrození - každý večer tak umíráme a ráno se znovu rodíme.

Já doporučuju řídit se sebou - každý z nás je individualita a naše životy, myšlenky, vzorce, i duchovní naladění je úplně jiné, proto nejsem zastáncem přesných postupů ani doporučení. Jsem za, abycho každý více posilovali důvěru v sebe, ve vlastní vedení, v to, jak a co cítíme pro sebe jako vhodné a nebáli se to kdykoli změnit, pokud to tak budeme cítit.

Jak se dělá meditace smrti a znovuzrození a DOPORUČENÍ
Často se tato technika dělá na seminářích pod vedením terapeuta, protože se při ní mohou otevřít emoce, různé pocity, strachy, neznamená to ale, že je to něco, co by se doma dělat nedalo, naopak. Já sama to vnímám tak, že naše duše, vyšší já, jakkoli tomu chceme říkat, nás nepustí tam, kde by to bylo špatně. Ať se nám stane jakýkoli prožitek, stal se, protože se stát měl a je to něco, co si naše duše naplánovala, aby skrze to mohla vyrůst a objevit nové hloubky sebe sama. To je to, proč se nám i v životě dějí situace, které jsou i hodně nepříjemné - protože skrze ně rosteme spíše než skrze teplíčko a pohodlíčko. Důvěřuju v tomhle tedy i vám, vašemu vnitřními vedení, že když si tuto meditaci budete dělat, že jste na ni připravení, že vám přinese, co vám přinést má a že se nestane nic špatného, co by vám ublížilo.

Přesto píšu doporučení - pokud trpíte úzkostmi, depresemi, panickými atakami nebo jakýmikoli psychickými poruchami, doporučuju tuto meditaci nedělat o samotě, ale pokud vás láká a chcete ji i tak zkusit, tak pak po konzultaci a vedením zkušeného terapeuta. Zároveň, pokud ji děláte sami doma a začlo by vám být nekomfortně, šla by na vás nějaká panika, úzkost, intenzivní pocit a bylo by to na vás už moc, ukončete ji, můžete ji vypnout a nepokračovat, nechejte se řídit sebou a netlačte na sebe.

Pokud jste těhotné, nechávám volbu znovu na vás, řiďte se sebou a svým miminkem - mám kamarádky, které prošly silnými duchovními prožitky, výstupy s těla, ceremoniemi s nejsilnějšími přírodními medicínami i v pokročilých fázích těhotenství, a nestalo se nic jim ani miminku. Pokud cítíte strach, nejistotu, vyprdněte se na to a udělejte si meditaci např. až se miminko narodí.

Tipy k meditaci smrti a znovuzrození

  • Doporučuju si k meditaci udělat v místnosti příjemné teplo, přiobléct se, popřípadě se přikrýt.
  • Meditace je vhodná dělat v leže.
  • Za sebe doporučuju nepoužívat u ní vůně (vonné tyčinky, esenciální oleje) a bez hudby, smysly jsou něco, co nás vtělesňuje a umocňuje vnímání fyzického těla, a o to u téhle meditace nejde, naopak.
  • Doporučuju meditaci také dělat o samotě v pokoji (např. ne dva lidé meditující vedle sebe), vhodnější je mít klid, ticho a samotu - nic nás nevyrušuje a snáze se dostaneme hlouběji.
  • Můžete si připravit papír a tužku, po ukončení meditace si možná budete chtít něco zapsat.
  • K meditaci si můžete vzít svůj talisman, krystaly, a zejména poprosit o přítomnost a asistenci své duchovní průvodce - stačí je vnitřně poprosit, ať už je vnímáme nebo ne, vždy jsou s námi a mohou nám pomoci náš prožitek umocnit.
  • Dovolujte si při meditaci prožít všechny emoce - plakat, smát se, křičet, klepat se... vše je v pořádku. 

Meditace ke stažení

Meditaci smrti a znovuzrození si ve formátu MP3 můžete stáhnout ZDARMA níže, ve formátu videa i spolu s mým úvodním povídáním ji najdete na mém Instagramu na IGTV tady. Budu ráda, když mi pak napíšete, jak se vám meditace líbila a co vám přinesla ♡.

MEDITACE má cca 30 min.

Odkaz na stažení vám přijde do emailu, pokud nepřichází, chvilku posečkejte, někdy to trvá i pár minut.

* Vaše osobní údaje (e-mail) budu zpracovávat pouze za účelem zaslání této meditace, popřípadě velmi občasného zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti osobního rozvoje a informacemi o novinkách na mém eshopu, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Kliknutím na tlačítko potvrzujete svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů a můžete jej kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém emailu. Vaše údaje zpracovávám v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.

Instagram

[wp_my_instagram username="verunity_art" limit="10" layout="5" size="thumbnail" link=""]